JazzKlub KyjovNejbližší akce

pátek 27-10-2017 - David Dorůžka - Pražírna Kyjov, Komenského 1407/14

Program

pátek 27-10-2017 - David Dorůžka - Pražírna Kyjov, Komenského 1407/14

David Dorůžka Trio - letošní držitel ceny Anděl za CD „Autumn Tales" v kategorii Jazz & Blues

David Dorůžka – kytara
Jiří Slavík – kontrabas
Marek Urbánek – bicí

Často označován jako jedna z vůdčích postav české jazzové scény, David Dorůžka je aktivním profesionálním hudebníkem od svých čtrnácti let a má za sebou vystupování po celém světě, spolupráci s řadou světových jmen a dlouhodobé pobyty v metropolích New Yorku a Paříži. Studoval skladbu a improvizaci na Berklee College of Music v Bostonu u profesorů jako Joe Lovano, Mick Goodrick a George Garzone a měl též příležitost učit se u hudebníků jako Herbie Hancock, Brian Blade, Joshua Redman a Christian McBride.

Dorůžka je nositelem tří cen Anděl za Jazzová alba roku (Hidden Paths, 2004; Silently Dawning, 2008; Autumn Tales, 2016), Wayne Shorter Award, Jimi Hendrix Award a v roce 2000 ho Pat Metheny jako jediného kytaristu vybral do prestižního mistrovského kurzu v Aspen v Coloradu.

Jiří Slavík je vedle Miroslava Vitouše a George Mráze předním představitelem české kontrabasové školy a jedním z nejvýraznějších hudebníků na české scéně. 

sobota 25-11-2017 - Assaf Kehati Trio - Pražírna Kyjov, Komenského 1407/14

Sobota 25.11.2017, 20:30, Pražírna Kyjov, Komenského 1407/14
100/70,-Kč

Benny Lackner Trio (USA/CZ), www.bennylackner.com

Benny Lackner – klavír, Wurlitzer, Nordlead 2, iPad a notebook, Tomáš Liška – kontrabas, Tomáš Hobzek – bicí

Benny se narodil v Berlíně, ve třinácti se přestěhoval do Kalifornie. Získal bakalářský titul na California Institute of the Arts pod vedením Charlie Hadena. V letech 1997 – 1998 studoval soukromě u svého mentora, pianisty Brada Mehldaua. Vystupoval na mnoha renomovaných jazzových festivalech včetně North Sea, Montreux a Monterey. Spolupracoval mimo jiné s těmito hudebníky: Billy Higgins, Marc Ribot, Brad Shepik. Žije v New Yorku, kromě své úspěšné sólové dráhy má i mezinárodní duo a trio, živí se též jako příležitostný spoluhráč a skladatel.

Jeho koncerty nedávno zahrnovaly společná pódia s Johnem Scofieldem (na Traumzeit Jazz Festivalu stejně jako na Augsburger Jazzsommer). Má za sebou turné po USA, Německu, Francii, Chorvatsku, Jihoafrické republice, Rakousku, Turecku, Španělsku, Portugalsku, Řecku, Sýrii, Libanonu, Rusku, Indii, Indonésii, Thajsku a Kambodži. Publiku se představi v tak yhlášených jazzových klubech jako je Blue Note a Joes Pub v New Yorku, Porgy und Bess ve Vídni a A-Trane v Berlíně. Jeho zvuk je přímým důsledkem vlivu Keitha Jarretta, Ahmada Jamala, Brada Meldhaua, Billa Evanse, Radiohead, Medeski, Martin & Wood, Brahmse a Chopina. Další klíčovou složkou je pečlivý výběr materiálu. Kromě vlastních chytlavých funky skladeb hraje Benny Lackner i cover verze písniček populárních umělců jako jsou Björk, Jimmy Hendrix, Nick Drake a Blondie. Důležitý je i vliv tří jazzových velikánů: Minguse, Monka a Gerschwina.

"Benny Lackner se nemusí bát srovnání s Keithem Jarrettem nebo Bradem Mehldauem. Jeho výhodou je, že neustále zdokonaluje svůj vlastní hudební jazyk a kompoziční styl.
On už našel své místo v první lize jazzových klavíristů. " – Concertino Magazine, 2015

"Benny Lackner má výrazný kompoziční talent, jeho skladby jsou přehledné a svěží. Našel v pohodě způsob, jak psát pro své sólové koncerty, duo i trio." – Brad Mehldau, 2016

pátek 12-01-2018 - Jan Kavka Trio

zobrazit archiv akcí